System.Data.SqlClient.SqlException (0x80131904): A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server) ---> System.ComponentModel.Win32Exception (0x80004005): The system cannot find the file specified at System.Data.ProviderBase.DbConnectionPool.TryGetConnection(DbConnection owningObject, UInt32 waitForMultipleObjectsTimeout, Boolean allowCreate, Boolean onlyOneCheckConnection, DbConnectionOptions userOptions, DbConnectionInternal& connection) at System.Data.ProviderBase.DbConnectionPool.TryGetConnection(DbConnection owningObject, TaskCompletionSource`1 retry, DbConnectionOptions userOptions, DbConnectionInternal& connection) at System.Data.ProviderBase.DbConnectionFactory.TryGetConnection(DbConnection owningConnection, TaskCompletionSource`1 retry, DbConnectionOptions userOptions, DbConnectionInternal oldConnection, DbConnectionInternal& connection) at System.Data.ProviderBase.DbConnectionInternal.TryOpenConnectionInternal(DbConnection outerConnection, DbConnectionFactory connectionFactory, TaskCompletionSource`1 retry, DbConnectionOptions userOptions) at System.Data.SqlClient.SqlConnection.TryOpenInner(TaskCompletionSource`1 retry) at System.Data.SqlClient.SqlConnection.TryOpen(TaskCompletionSource`1 retry) at System.Data.SqlClient.SqlConnection.Open() at _okuldetay.OkulPuan(Int32 okulid) in c:\inetpub\vhosts\ozelokulrehberim.com\httpdocs\okuldetay.aspx.cs:line 1102 ClientConnectionId:00000000-0000-0000-0000-000000000000 Error Number:2,State:0,Class:20 ÖZEL BARTIN BAHÇEŞEHİR DENİZ ANADOLU LİSESİ - Özel Okul Rehberim

ÖZEL BARTIN BAHÇEŞEHİR DENİZ ANADOLU LİSESİ

Kutlubey Tabaklar Köyü Merkez Mah. No:51
0378 2200220
http://bartindenizanadolulisesi.bahcesehir.k12.tr/tr/
0 kere görüntülendi


Sorunuz

Okul Saatleri: 09.00 - 16.00

Sınıf Mevcudu: 24

Kuruluş: 2013

Açıklama

Bahçeşehir Kolejinde erken çocukluk dönemi eğitimimizi planlarken önceliğimiz çocukların merak duygularını geliştirmek, öğrenme konusundaki motivasyonlarını yükseltmek ve onlara öğrenme heyecanı aşılamaktır. Çünkü bilgiye giden yol meraktan geçer. Hedefimiz çocuklarımızın öğrenirken aktif olan, soru soran, fikirlerini ortaya koymaktan korkmayan, kendi fikirlerini savunabilen öğrenciler olarak yetişmesini sağlamaktır. Bahçeşehir Okulları anaokullarında, 4 yaş ve 5 yaş gruplarında “Çift Dilli Eğitim” ya da “HalfDay English/Yarım Gün Türkçe Yarım Gün İngilizce” programı uygulanır. (Okullara göre farklılık göstermektedir.) Çift Dilli Eğitim sisteminde, sınıflarımızda 1 Türk Anaokulu Öğretmeni ve 1 NativeSpeaker İngilizce öğretmeni bulunur. Programın %70’i İngilizce %30’u Türkçe olarak yürütülür. 2 sınıfın ortak bir asistan öğretmeni de bulunmaktadır.

HalfDay English uygulamasında, yarım gün Türkçe yarım gün İngilizce öğretmeni ile program yürütülür. 2 sınıfın ortak bir asistan öğretmeni de bulunmaktadır.

Bahçeşehir Okulları anaokullarında 4 yaşından itibaren uygulanan Çift Dilli Eğitim sisteminin amacı, öğrencilerin yaratıcı ve interaktif öğrenme ortamlarında İngilizce dil becerilerini geliştirmek, yoğun İngilizce eğitimi ile kavramları hem anadillerinde hem İngilizce irdeleyerek, bütünsel olarak kavramalarını sağlamaktır. 

 

 

 

 

 

 

Bahçeşehir Eğitim Kurumlarında eğitim, anaokulundan üniversiteye yaşam boyu süren bir yolculuktur. Geleceğimiz olan öğrenciler, bu eğitim yolculuğunda "kaliteli bir yaşama" yaratıcı, çözümleyici, bireysel yetenekleri geliştirici eğitim ve öğretim sürecinde hazırlanıyorlar.

Temel bilimler, anadil, yabancı dil öğretimi, spor ve sanat çalışmaları ile öğrencilerimizin gelişimini en üst düzeye çıkarmayı hedefliyoruz.

Yeni eğitim sisteminde okula başlama yaşının bir yıl öne alınmasıyla 1. sınıfa kayıt yaptıracak anne babalara okula başlama yaşı gibi kritik bir noktada bilimsel bir araçla veri sunmak ve onları doğru yönlendirmek amacıyla, Türkiye'de ilk kez Türk akademisyenler tarafından yeni eğitim içeriğine göre "Bahçeşehir Okula Hazırlık Testi"nin geliştirilmesine öncülük ettik.

2007'den beri uyguladığımız Kişiye Özgü Öğretim Modeli ile okul öncesi ve ilköğretimde esnek sınıf ortamları ile eğitim veriyoruz. Brown Üniversitesi'nden Çocuk Gelişim Uzmanı Prof. Dr. CynthiaGarciaColl'un akademik danışmanlığında sınıf ortamlarını daha da zenginleştirdik; öğrencileri bilim, sanat, drama ve matematik gibi farklı öğrenme köşeleri ile buluşturduk. 60 ayını dolduran çocuklara 1. sınıfa hazırlanmaları için Haziran ve Temmuz aylarında Yaz Okulu açtık. Anne babaları da bilinçlendirmek için “Çocuğum Okula Başlıyor” başlıklı seminerler düzenledik. Bahçeşehir Okulları , New York Üniversitesi, Virginia Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesinden oluşan bir grup akademisyenle birlikte 5 yaşa özel bir eğitim içeriği hazırladık ve öğretmenlere yoğun bir hizmet içi eğitim verdik.Bu sitede kullanılan tüm fotoğraf ve yazılar okulların kendi sitelerinden alınmıştır.

Paylaş:


Okul Hakkındaki Yorumlar 0

 
Puan Ver
Soru Cevap (S.S.S)