Çocuklarınızla Yapabileceğiniz Eğlenceli Aktiviteler

Çocuklarınızla Yapabileceğiniz Eğlenceli Aktiviteler

  • Genel Bilgiler
  • 0 Yorum
  • 202 kere görüntülendi

Yoğun iş temposu, okul hayatı derken çocuklar ile evebeynler arasında bir kopukluk oluşuyor. Çocukların bu durumdan en çok etkilendiğini düşünürsek, evebeynlere büyük bir sorumluluk düşüyor. Çalışan anne ve babalar, hafta içi iş yoğunluğu ve stres sonucu haftasonunu uyuyarak ya da dinlenerek geçiriyor. Çocuklar ise, kimisi evde bilgisayar başında oyun oynarken, kimi çocuklarda kendileri için zararlı içeriklere ulaşabiliyor. Çocukları internetin kötü taraflarından kurtarmak isterken, baskıya ve ders çalışmaya zorlayan anne ve babalar, çocuklarının tepkisini alıyor ve bu süreç anne babaya karşı öfke, okul başarısızlığı , derslerden soğuma, okuldan kaçma, madde bağımlılığına kadar gidebiliyor. Bu sebeple, boş vakitlerinizde dinlendiğiniz zamanları takiben, çocuklarınız ile yapacağınız aktiviteler, çocuğunuz ile aranızdaki sevgi bağını güçlendirirken, çocuğunuzu korumanızı sağlayacak.

Çocukların özgüvenlerinin gelişimine destek olmak, iyi bir iletişim kurabilmek, okul başarısını arttırmak için yapacağınız küçük süprizler ve gezintiler ile onun hayatının yönünü mutluluğa çevirebilirsiniz. Çocuklarınız ile yapabileceğiniz eğlenci aktiviteler listesi

*Ailecek günübirlik dağ tırmanışlarına gitmek! Çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimlerine destek olan bu aktivite ile, çocuklarınızın oyun ihtiyacını karşılayabilir, hem de fiziksel olarak kendini güçlü hissetmesini sağlayabilirsiniz.

*Mangal yakın! Erkek ve kızlar olarak grup oluşturun, ve ayrı ayrı mangal yakın. Kızlar ve erkekler birbirinden bağımsız olarak, mangallık malzemeleri hazırlasınlar ve sofraya koysunlar. Süre olarak en kısa sürede bitiren tarafa, bir tatlı ısmarlayın. Hırsı azimden ayırmak için iyi bir yarış olması sebebi ile, eğitici bir aktivitedir.

*Birlikte ahşap boyama, cam boyama ve hızlı yapılabilecek tasarım ürünlerini yapın.

Eviniz için tasarlayacağınız ürünlere, bir de imzanızı atın. Bu çocuklarınızın, özgüvenini geliştirecek ve aile duygularınızın bağını arttıracaktır.

*Sinema gecesi düzenleyin, mısırları patlatın ve bir gecelik abur cubura izin verin! İzin vermediğiniz şeylere, özel günlerde izin vermeniz çocuklarınızın sizin hakkınızda baskıcı olmadığınızı ve otoriter olmadığınızı düşünmesini sağlayacaktır. Her sinema gününde kura ile seçilen bir komedi filmini izleyin, ve birlikte gülün.

*Playstation oynayın! Çocuklarınızın sevdiği oyunları oynayın. Yüz ifadelerini, söylemlerini ezberleyin ve sizi arkadaşı gibi görmesini sağlayın. Bu sayede, sizden korkmayacak ve size yakınlaşacaktır.Paylaş:

Yorumlar 0

 


Bunlarda İlginizi Çekebilir
İlk Sosyalleşme: Okul
İlk Sosyalleşme: Okul

Aile ortamlarındaki sosyalleşmeyi başaran çocuklar için, sır...

İlkokul Değerler Eğitiminin Çocuğa Katkısı
İlkokul Değerler Eğitiminin Çocuğa Katkısı

Değerler eğitimi, son yıllarda uygulanmaya başlayan ve pilot illerde veril...

Çocuğun Okuldan Kaçmasının Nedenleri
Çocuğun Okuldan Kaçmasının Nedenleri

Okul, bir çocuğun gününün büyük bir bö...

Çocukların Becerilerinin Meslek Seçimine Etkisi
Çocukların Becerilerinin Meslek Seçimine Etkisi

Bütün ebeveynler; çocuklarının gelecekte hangi mesleği se...Etiketler
çocuklarla aktivite
eğlenceli aktivite
çocukla vakit geçirme