Lise Mezuniyet Kıyafeti Nasıl Seçilir?

Lise Mezuniyet Kıyafeti Nasıl Seçilir?

  • Lise
  • 0 Yorum
  • 273 kere görüntülendi

Lise mezuniyetleri özel kutlamalar arasında en unutulmaz olanı olsa gerek. İlkokuldan beri birlikte okuduğunuz çoğu arkadaşınız, sizle birlikte aynı liseye gidiyordur belki de. Yeni bir arkadaşlık ortamı, yeni bir hayat, yeni bir öğretmen kadrosu sizin içinizi burkarken, artık mesleğiniz için kararlı adımlar atmanızın kutlaması anlamına gelen lise mezuniyetleri, her yıl olduğu gibi bu yılda çok özel olarak sizler için tasarlanıyor. Zorlu sınav maratonunun ardından elde ettiğiniz başarıları kutlamanın tam noktası olan lise mezuniyetlerinde, genç beyler ve genç hanımlar mutlu bir gece geçirmek istiyor ve özenle hazırlanıyorlar.

Mutluluk içerisinde mezuniyetlerinde doyasıya eğlenen öğrenciler, arkalarında hoş anılar bırakmak için aylar öncesinden kıyafet, saç vs gibi bir çok detayı hayallerini kuruyor. Lise mezuniyet kıyafeti hem erkeklerin hem de genç hanımların en büyük sorunsalı. Renkler, modeller arasında boğulan gençler, lise mezuniyetlerine çok şık olarak katılmak istiyor haliyle. Özellikle genç kızlar, giyecekleri renkleri bile söylemiyor arkadaşlarına. Liseliler için bu denli önemli olan lise mezuniyet kıyafeti seçimi nasıl olmalı? Bedenine uygun formda ve renkte elbise nasıl seçilir? gibi sorular gençler arasında merak konusu. Bu yazımızda, sahnede şık olarak algılanmak isteyen hanımlardan, cool görünmek isteyen beylere kadar lise mezuniyet kııyafetinin nasıl seçilebileceğinin tüyolarını sizler ile paylaştık.

Genç hanımlar için öneriler

-18 yaş çok özel bir yaş ve rengarenk olması gereken bir yaş. Pembeyi çok çocuksu bulabilen de var, bulmayan da. Bu sebeple, pembe her zaman revaçta.” Farklı bir görüntü istiyorum, sahnede göz kamaştırıcı bir renk ve modele ihtiyacım var diyorsanız” bu sezonun rengi bordoyu tercih edebilirsiniz. Zayıf veya balık etli olmanıza göre modeller değişebilir, ancak renk bordo olsa çok iyi olabilir. Biraz göbeğiniz var ise, belden bolalan elbiseleri tercih etmeniz ile, göbeğinizi saklayabilirsiniz. Zayıf iseniz, balık modeller veya dar kalem elbiseler tam size göre. “Sarı rengi çok seviyorum, ama nasıl bir çanta ve ayakkabı giymeliyim” diye kafası karışanlar için bir önerimiz var. Civciv sarısı gibi bir elbise rengi seçtiyseniz, o canlılıkta veya biraz solgun bir renge ihtiyaç var. Yaşınıza uygun çanta modeli zarf modeller veya küçük çantalar olmalı. Büyük çantalardan kaçınmakta fayda var. Çantanız asla parlak olmasın, net bir renk olsun. Mor, veya orta gri renklerde seçeceğiniz çanta ve ayakkabılar ile, dikkatleri üzerinizde toplamak mümkün.


Beyler için öneriler

-Rengarenk hanımlar arasında çizgisini kaybetmeyenler, erkekler kulübü. Genel de, otel vs gibi özel alanlarda kutlanacak lise mezuniyetleri için takım elbise uygun olurken, kır bahçesinde ya da açık kafelerde kutlanacak lise mezuniyetleri için dar bir jean ve renkli bir gömlek uygun olabilir. Lise mezuniyetine kız arkadaş ile katılanlar daha da şanslı. Kız arkadaşınız bordo giyiyor ise, bordo bir gömlek tercih edebilirsiniz. Gidilen mekana göre, kıyafet seçimi yapmalısınız beyler. Aksesuar olarak ise, gömleklerinize bir çiçek veya espirili rozet takabilirsiniz.

Dikkat : Bu sizin emeklerinizi kutlama partisi. Bu sebeple, doyasıya eğlenmek ve sınırlandırılmadan bu akşamı geçirebilmek için, kıyafetlerinizin konforlu olmasına dikkat edin. Uzun topuklu ayakkabılar yerine, hafif topuklu ayakkabıları tercih etmenizde fayda var.Paylaş:

Yorumlar 0

 


Bunlarda İlginizi Çekebilir
Okul Çocuklarında Uyku Problemi
Okul Çocuklarında Uyku Problemi

Tatil geliyor, çocuklar bayram ediyor olsa da okulların yeniden a&c...

Çocuklar Kreşe Ne Zaman Başlamalı?
Çocuklar Kreşe Ne Zaman Başlamalı?

El bebek gül bebek büyüttüğümüz bebeklerimiz...

Bilgisayar, Tablet ve Okul
Bilgisayar, Tablet ve Okul

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte sokakta oyun oynayan çocuklar, ...

Çocuklarda Davranış Bozuklukları
Çocuklarda Davranış Bozuklukları

Çocuklardaki davranış bozuklukları ile baş etmek için gerekl...Etiketler
lise mezuniyet
mezuniyet balosu
mezuniyet kıyafeti
özel okul mezuniyet